poniedziałek, 1 lipca 2013

Jajecznica z ogniska

 Kto ma ochotę na jajecznice z ogniska?

Najpierw smażymy kiełbaskę, 

W ostatni weekend biwakowaliśmy na polanie nad Wełną. Dojechaliśmy tam z Poznania rowerami w piątek. Wyjechaliśmy dość późno, bo  po 18 i tempem rekreacyjnym  zajechaliśmy grubo po 22. Cała trasa liczy 62 km. Na wieczór rozpaliliśmy ognisko, do którego dokładaliśmy większe i mniejsze kawałki drewna, tak że mimo porannego niedzielnego deszczu ognisko utrzymywało się przez ponad dwa dni i nie potrzeba było go rozpalać ponownie. Wystarczyło dołożyć trochę suchego drewna aby zaczęło się znów palić. 
Wracając do istoty postu, aby przygotować jajecznicę potrzebowaliśmy skombinować skądś jajka. Do sklepu daleko, a że jesteśmy na wsi, to z pewnością kury u rolników są. Zakupiliśmy 10 jajek od pani sołtysowej i z nadzieja, że wszystko wyjdzie pomyślnie zaczęliśmy robić pyszną jajecznicę na masełku i z kiełbasą. Ogień na palenisku był tak mocny, że wszystko smażyło się o wiele szybciej niż w domu. Po chwili mieliśmy wyśmienitą jajecznicę na talerzach. Wieczorem na patelni usmażyliśmy małą rybkę z pobliskiego stawu. Niestety za dużo mięsa w niej nie było, ba! jedną krewetką tygrysią można się bardziej najeść niż małym karasiem. 

następnie świeże jajka od kury. 
Podczas piątkowej jazdy na rowerze na środku drogi w rejonie Stawy Kiszkowo Natura 2000 spotkaliśmy małą mewę, ptak był chyba trochę zagubiony, nie umiał latać i nie wiemy w jaki sposób znalazł się na ulicy. Bez problemu można go było wziąć na ręce i przetransportować w okoliczne szuwary...
Stawy Kiszkowo Natura 2000 

6 komentarzy:

 1. Pysznie wygląda Wasza jajecznica ...

  Czasem właśnie takie najprostsze dania połączone z najprostszymi okolicznościami przyrody są najlepsze:)

  OdpowiedzUsuń
 2. zapraszamy na działeczkę na gotowanie pod gołym niebem, szukamy właśnie kociołka nad ognisko :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeszcze nie wpadłam na pomysł robienia jajecznicy na ognisku! Jest różnica między nią, a tą z domowej kuchni?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. smażenie błyskawicznie, a i widoki zdecydowanie ciekawsze...

   Usuń
 4. o jejqqqq ja poprosze:)) takie klimaty sa absolutnie niezapomniane:) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. w najbliższą sobotę będzie powtórka z rozrywki...

   Usuń